Garmin GPSMAP 62s viser feil
Noen som kan hjelpe meg med et problem? Jeg har lagt ut noen cacher nå den siste uken. Jeg midler til 100% på GPS'en, men det blir konsekvent 6-10+ meter feil. skal den ikke bli mer nøyaktig?
Re: Garmin GPSMAP 62s viser feil
Når vi legger ut cacher midler vi også til 100%, men hvordan holder du GPS´n? Vår erfaring er at vår 60CSx liker best å stå loddrett med antenna opp og med fri sikt mot sør. Da får vi best signaler og bedre nøyaktighet.
Står du og skjermer GPS´r blir det reflekser og dårligere..... mener jeg...
Det er dessuten lurt å være tilbake på stedet og foreta midling ett par ganger, under kanskje forskjellige klokkeslett og værforhold... Da får du de beste resultater og har gjort så godt du kan.
Tidligere sa vi jo at alt under 10m. avvik var bra.. Dagens GPS´r bør nok ned på 3-6m. før folk er fornøyde i dag....men som sagt, alt under 10m er bra!
Står du og skjermer GPS´r blir det reflekser og dårligere..... mener jeg...
Det er dessuten lurt å være tilbake på stedet og foreta midling ett par ganger, under kanskje forskjellige klokkeslett og værforhold... Da får du de beste resultater og har gjort så godt du kan.
Tidligere sa vi jo at alt under 10m. avvik var bra.. Dagens GPS´r bør nok ned på 3-6m. før folk er fornøyde i dag....men som sagt, alt under 10m er bra!