GpsConv - ny prerelease
Jeg har puslet litt med ny GpsConv, og det erfint om noen vil prøve
http://www.gacrux.no/gpsconv/gpsconv.html
og gi tilbakemelding om dette er logisk (lett å bruke/uforsålig).
I Inputfeltet kan man skrive de fleste kjente format
http://www.gacrux.no/gpsconv/gpsconv.html
og gi tilbakemelding om dette er logisk (lett å bruke/uforsålig).
I Inputfeltet kan man skrive de fleste kjente format
Otto Milvang
Re: GpsConv - ny prerelease
Interessant
Spesielt når den er "tynnere" enn Norgesglasset, og tar koordinatene som én streng
- Den likte ikke UTM-koordinater med innlagt "E" og "N", a la GSAK.
- En positiv overraskende at man kan markere i kartet og få opp koordinatene i beregningen, men kan det gjøres annerledes enn med dobbeltklikk?
- Hva må til hvis jeg vil fjerne gamle "tyttebær"?
Med Opera fikk jeg dessverre ikke til å beregne noe som helst
"Type mismatch on line 51" under initialisering, kall til service.useService(...)
Spesielt når den er "tynnere" enn Norgesglasset, og tar koordinatene som én streng
- Den likte ikke UTM-koordinater med innlagt "E" og "N", a la GSAK.
- En positiv overraskende at man kan markere i kartet og få opp koordinatene i beregningen, men kan det gjøres annerledes enn med dobbeltklikk?
- Hva må til hvis jeg vil fjerne gamle "tyttebær"?
Med Opera fikk jeg dessverre ikke til å beregne noe som helst
"Type mismatch on line 51" under initialisering, kall til service.useService(...)
.Sig
Re: GpsConv - ny prerelease
meget interessant
liker å kunne paste inn kords i èn streng - det er det ikke mange andre sider/progs som støtter dessverre.
funker dog ikke under fx 3.0.1 - får ikke feil-melding engang... skjer ikke en drit når man trykker beregn.
funker dog flott under ie 7. moro greie!
liker å kunne paste inn kords i èn streng - det er det ikke mange andre sider/progs som støtter dessverre.
funker dog ikke under fx 3.0.1 - får ikke feil-melding engang... skjer ikke en drit når man trykker beregn.
funker dog flott under ie 7. moro greie!
¿ɹǝɥ ǝʌıɹʞs uɐɯ ןɐʞs ɐʌɥ
-
- Senior
- Innlegg:810
- Registrert:tir 13 mai 2008 09:39
- Sted:Der bekken stilner av og blir til en svart kulp mellom granene
Re: GpsConv - ny prerelease
Det er det samme som jeg opplever med Firefox 2.0.0.16 (på Windows 2000 SP 4). Det skjer ingenting overhodet.ensewe skrev:funker dog ikke under fx 3.0.1 - får ikke feil-melding engang... skjer ikke en drit når man trykker beregn.
~/.signature: No such file or directory.
Re: GpsConv - ny prerelease
Ja, det er noe trøbbel med Mozilla. For dere som kan Mozilla og JavaScript
mener at
document.getElementById("result").innerHTML = str;
skal virke?
str er en tabell. Skal se om HTMLkoden på tabellen er riktig
mener at
document.getElementById("result").innerHTML = str;
skal virke?
str er en tabell. Skal se om HTMLkoden på tabellen er riktig
Otto Milvang
Re: GpsConv - ny prerelease
Dette skjønte jeg ikke noe av. Jeg søkte opp Kikut på Skiforeningens sider og limte inn deres oppgitte posisjon: 6661074 N, 592116 Ø (som tidligere leser av forumet vet, har jeg teflonhjerne når det gjelder slike formater )
Skal ikke stedet da komme på kartet? Byttet også Ø med E uten at det skjedde noe. Det står bare "Beregner ..."
Skal ikke stedet da komme på kartet? Byttet også Ø med E uten at det skjedde noe. Det står bare "Beregner ..."
- JHG
- Bruker
- Innlegg:149
- Registrert:tir 20 nov 2007 22:48
- Sted:Rett til venstre for hovedstaden
- Kontakt:
Re: GpsConv - ny prerelease
Hvis du skriver 32v først og bytter om øst og nord så fungerer det:ninad skrev:Dette skjønte jeg ikke noe av. Jeg søkte opp Kikut på Skiforeningens sider og limte inn deres oppgitte posisjon: 6661074 N, 592116 Ø (som tidligere leser av forumet vet, har jeg teflonhjerne når det gjelder slike formater )
Skal ikke stedet da komme på kartet? Byttet også Ø med E uten at det skjedde noe. Det står bare "Beregner ..."
32v 592116 6661074
Jeg tror ikke den skrivemåten Skiforeningen bruker er så veldig standard men kanskje gacrux kan lage en snutt som gjenkjenner denne input'en også?
[Alias Mr Early Bird]
Re: GpsConv - ny prerelease
6661074 N, 592116 Ø er som å si at du bor i skogveien 14. Det kan være hvor som helst.
Lite vi kan gjøre med at skiforeningen ikke kan noe om kartkoordinater.
Prøv 32V 592116 6661074
Lite vi kan gjøre med at skiforeningen ikke kan noe om kartkoordinater.
Prøv 32V 592116 6661074
Otto Milvang
Re: GpsConv - ny prerelease
Verka i IE7, men ikkje i Firefox 3.0
Måtte fjerna E og N.
Kva skal skrivast i ruta Sone/Akse?
Testa på ein cache på Utsira og fekk "Norge (ukjent fylke)".
Fint med eit program som lett reknar om UTM-koordinatar.
Måtte fjerna E og N.
Kva skal skrivast i ruta Sone/Akse?
Testa på ein cache på Utsira og fekk "Norge (ukjent fylke)".
Fint med eit program som lett reknar om UTM-koordinatar.
Re: GpsConv - ny prerelease
Jeg var klar over Utsira fordi programmet er testet på Norges 935 førsteordens trigpunkter, og Utsira var eneste punkt som kom utenfor. Jeg får fikse litt på polygonene.
Riktig skrivemåte for UTM er uten bokstavene E og N.
Er bokstavene N og E med i posisjon oppfattes dette som geografiske koordinater, men jeg vurderer å legge inn test på dette da geografiske koordinater har verdi 0-90 og UTM har ganske store tall.
Sone brukes til å overstyre programmets sonevalg.
Skal du ha koordinater i Vest-Finnmark får du disse i sone 35 fordi kartverket definerer Finnmark som sone 35, men geografisk hører Vest-Finnmark til sone 34 (og helt øst i Finnmark 26). Ønsker du koordinetene i sone 34 (eller36) i stedet for 35 taster du inn 34 i sonefeltet.
Jeg har latt Netscape/Opera ligge litt, lurt litt på om jeg skal ta hele programmet som aspx (ASP.NET 2.0) siden beregningene likevel går på serversiden. Slik programmet er nå kaller JavaScript opp en ASP.NET WebService som gjør beregningene, og kallet til WebServices er litt MS spesifikt.
Riktig skrivemåte for UTM er uten bokstavene E og N.
Er bokstavene N og E med i posisjon oppfattes dette som geografiske koordinater, men jeg vurderer å legge inn test på dette da geografiske koordinater har verdi 0-90 og UTM har ganske store tall.
Sone brukes til å overstyre programmets sonevalg.
Skal du ha koordinater i Vest-Finnmark får du disse i sone 35 fordi kartverket definerer Finnmark som sone 35, men geografisk hører Vest-Finnmark til sone 34 (og helt øst i Finnmark 26). Ønsker du koordinetene i sone 34 (eller36) i stedet for 35 taster du inn 34 i sonefeltet.
Jeg har latt Netscape/Opera ligge litt, lurt litt på om jeg skal ta hele programmet som aspx (ASP.NET 2.0) siden beregningene likevel går på serversiden. Slik programmet er nå kaller JavaScript opp en ASP.NET WebService som gjør beregningene, og kallet til WebServices er litt MS spesifikt.
Otto Milvang
Re: GpsConv - ny prerelease
Jeg har latt kartløsninger på nett ligge litt og har i stedet laget ny versjon av GpsConv
GpsConv 1.5.0 er ute på http://www.milvang.no/gps/gpsconv/gpsconv.html
Forbedringer:
Kommunegrenser for Norge.
Støtte for RT-90 for Sverige
Bedre nøyaktighet.
GpsConv 1.5.0 er ute på http://www.milvang.no/gps/gpsconv/gpsconv.html
Forbedringer:
Kommunegrenser for Norge.
Støtte for RT-90 for Sverige
Bedre nøyaktighet.
Otto Milvang
Re: GpsConv - ny prerelease
Snedig.
Takk skal du ha.
Fin å ha når en skal finjuster oppi Grønliåsen....
Takk skal du ha.
Fin å ha når en skal finjuster oppi Grønliåsen....
god natt og god morgen
You cannot solve a problem with the same mind that created it. -Albert Einstein
If people think nature is their friend, then they sure don't need an enemy.
You cannot solve a problem with the same mind that created it. -Albert Einstein
If people think nature is their friend, then they sure don't need an enemy.
Re: GpsConv - ny prerelease
Grønliåsen - heter ikke den Gacrux-åsen nå??
Re: GpsConv - ny prerelease
Med litt ferie får man børstet støv av gamle prosjekter.
Nå kan man igjen prøve
http://www.gacrux.no/gpsconv/gpsconv.html
og gi tilbakemelding om dette er logisk (lett å bruke/uforsålig).
I Inputfeltet kan man skrive de fleste kjente format
Litt teknisk info:
WebServices er kastet på Grønmo, ajax er tatt inn i varmen.
Nå kan man igjen prøve
http://www.gacrux.no/gpsconv/gpsconv.html
og gi tilbakemelding om dette er logisk (lett å bruke/uforsålig).
I Inputfeltet kan man skrive de fleste kjente format
Litt teknisk info:
WebServices er kastet på Grønmo, ajax er tatt inn i varmen.
Otto Milvang
Re: GpsConv - ny prerelease
Kjempe, funker fint på brannreven og Linux