Multicache med flere steg på etrex30
Det er en multi jeg har lyst til å bryne meg på, den består av 6-7 steder jeg må besøke før jeg kommer til finaleboksen. Problemet er at jeg kun får frem det første stedet når jeg ser på den på etrex30.
Må jeg virkelig plotte inn de resterende stedene som veipunkter, eller har jeg oversett noe?
Må jeg virkelig plotte inn de resterende stedene som veipunkter, eller har jeg oversett noe?
Re: Multicache med flere steg på etrex30
På min Oregon 450 har jeg noe som heter "gå til neste trinn" inne på Geocaching-appen, hvis den kan kalles det. Må plotte inn neste steg, men blir ut i fra koordinatene man allerede har. Som otest er det da bare å endre sekundene.
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Ja, jeg har også "gå til neste trinn". Da må jeg plutte inn nye koordinater over de som hører til det første stedet. Så da må jeg jo enten ha mobiltelefon (med geoapp) for hånden for å skrive inn de neste etterhvert som jeg flytter på meg, eller legge inn alt på forhånd.
Fryktelig tungvint, og hindrer litt at man tar en slik multi på impuls
Fryktelig tungvint, og hindrer litt at man tar en slik multi på impuls
- GadgetCats
- Bruker
- Innlegg:239
- Registrert:man 05 okt 2009 11:47
- Sted:Bergen
- Kontakt:
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Ofte er det slik at du må regne ut koordinatene til neste trinn, og da er "gå til neste" den eneste fornuftige løsningen. Men hvis trinnene er lagt unn i cachen med synlige koordinater, skal du finne dem igjen på kartet. De har da ofte navn som er lik gc-koden, men med andre bokstaver enn "gc" først.
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Denne multien har synlige koordinater på alle stegene, ja. Ligger inne som "additional waypoints" på cachesiden. Man skal finne et tall på hvert veipunkt (typ: hvor mange bokstaver på skiltet?), og til slutt står man med et slutt-koordinat.GadgetCats skrev:Ofte er det slik at du må regne ut koordinatene til neste trinn, og da er "gå til neste" den eneste fornuftige løsningen. Men hvis trinnene er lagt unn i cachen med synlige koordinater, skal du finne dem igjen på kartet. De har da ofte navn som er lik gc-koden, men med andre bokstaver enn "gc" først.
Men på gps'n ser jeg bare hovedkoordinatene, det første steget
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Ingen som kan hjelpe?
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Jeg bruker etrex 30. Det fungerer akkurat som gadgetcats forklarte.
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Får å få fram add.waypoints så må du sjå etter vegpunkt/waypoints og ikkje "geocacher"abcgo skrev:Denne multien har synlige koordinater på alle stegene, ja. Ligger inne som "additional waypoints" på cachesiden. Man skal finne et tall på hvert veipunkt (typ: hvor mange bokstaver på skiltet?), og til slutt står man med et slutt-koordinat.GadgetCats skrev:Ofte er det slik at du må regne ut koordinatene til neste trinn, og da er "gå til neste" den eneste fornuftige løsningen. Men hvis trinnene er lagt unn i cachen med synlige koordinater, skal du finne dem igjen på kartet. De har da ofte navn som er lik gc-koden, men med andre bokstaver enn "gc" først.
Men på gps'n ser jeg bare hovedkoordinatene, det første steget
Då bør dei dukke opp. Slik fungerer det iallefall på 62s.
Prøv dette, og gi beskjed her på topic om det ikkje fungerer.
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Nei, jeg får det ikke til. Så irriterende
De eneste veipunktene jeg får opp på kartet er de jeg har laget selv. Ligger ingenting annet inne på "veipunkter" heller. Når jeg velger "kjør" på multien, så er det eneste jeg får opp det første trinnet, ingen veipunkter.
De eneste veipunktene jeg får opp på kartet er de jeg har laget selv. Ligger ingenting annet inne på "veipunkter" heller. Når jeg velger "kjør" på multien, så er det eneste jeg får opp det første trinnet, ingen veipunkter.
Re: Multicache med flere steg på etrex30
abcgo skrev:Nei, jeg får det ikke til. Så irriterende
De eneste veipunktene jeg får opp på kartet er de jeg har laget selv. Ligger ingenting annet inne på "veipunkter" heller. Når jeg velger "kjør" på multien, så er det eneste jeg får opp det første trinnet, ingen veipunkter.
hm... rart.
Kva for ein cache er dette, gc-kode, så vi andre kan ta ein titt på den?
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Det gjelder alle slike cacher, men dette er et eksempel på en:
http://www.geocaching.com/geocache/GC2W ... ndet-rundt
Kan dere som får det til forklare hvordan dere går frem på gps'n for å se veipunktene? Dere velger den dere vil se på, og så ser dere automatisk veipunktene, eller?
http://www.geocaching.com/geocache/GC2W ... ndet-rundt
Kan dere som får det til forklare hvordan dere går frem på gps'n for å se veipunktene? Dere velger den dere vil se på, og så ser dere automatisk veipunktene, eller?
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Den har waypoints så den skal fungere.abcgo skrev:Det gjelder alle slike cacher, men dette er et eksempel på en:
http://www.geocaching.com/geocache/GC2W ... ndet-rundt
Kan dere som får det til forklare hvordan dere går frem på gps'n for å se veipunktene? Dere velger den dere vil se på, og så ser dere automatisk veipunktene, eller?
Måten å gjere det på er som nemnt at du må søke på waypoints og ikkje på geocacher.
Når du skal finne cachar gjer du truleg noko ala dette: Find-Geocachar - og da får du opp ei liste med cachar, og kun cachar - ingen waypoints.
For å få waypoints for denne og andre cachar så gjer du: Find-Waypoints - og vil da få opp ei liste med waypoints, og ingen cachar. Som fleire skriv her så har desse vegpunkta vanligvis samme kode som cachen, bortsett fra at 'GC' er bytta med noko anna.
I nevnte tilfelle vil eg tru det ser slik ut: SA2WJ2B, SB2WJ2B, SC2WJ2B osv
Re: Multicache med flere steg på etrex30
De eneste veipunktene jeg finner er de jeg har lagt inn selv, som f.eks puzzlecacher jeg har løst.
Har forresten aldri klart å se parkeringspunkter knyttet til cacher heller, har alltid måttet åpne app'en på tlf for å se disse.. Men aldri tenkt over mangelen av veipunkter før nå.
Har prøvd å google, men finner ingenting. Så hvis ingen kan hjelpe meg her må jeg høre i groundspeak-forumet.
Har forresten aldri klart å se parkeringspunkter knyttet til cacher heller, har alltid måttet åpne app'en på tlf for å se disse.. Men aldri tenkt over mangelen av veipunkter før nå.
Har prøvd å google, men finner ingenting. Så hvis ingen kan hjelpe meg her må jeg høre i groundspeak-forumet.
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Hvordan overfører du cachene til GPSen?
Høres nesten ut som veipunktene ikke blir overført i det hele tatt...
Høres nesten ut som veipunktene ikke blir overført i det hele tatt...
Re: Multicache med flere steg på etrex30
Ja, det virker litt sånn!thomfre skrev:Hvordan overfører du cachene til GPSen?
Høres nesten ut som veipunktene ikke blir overført i det hele tatt...
Laster ned PQ'er fra geocaching.com (bruker de som grenlandsmafiaen lager). Etter å ha unzippet dem så legger jeg de rett over i gpx-mappa på gps'n.