ser ikka alle cachene på gpsen
Jeg har en Oregon 650. jeg har lastet inn noen nye caher (rundtur på Herre) Fila ligger i rett mappe på gpsen, men den vises ikke på kartet, eller i oversikten over alle cacher. jeg har rett innstilling på filteret så jeg mener problemet må ligge et annet sted. Er det andre innstillinger?? jeg har lastet inn mange Caher, for hele Norge i det siste. Kan det være et problem??
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
De nye modellene som benytter GGZ-filer viser kun cacher som er innenfor 120km (eller noe rundt det).
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
Har det samme "problemet" på min Monterra.
Cacher utenfor ca 160 km kommer ikke opp i søk o.l, men de vises på kartet.
Cacher utenfor ca 160 km kommer ikke opp i søk o.l, men de vises på kartet.
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
Det er helt normalt, og nok en av grunnene til at man kan laste inn 4 millioner geocacher
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
det er ikke avstanden som er problemet.. jeg oppdaget det i dag da jeg skulle på cahetur, og stod kun få hundremeter fra cahene
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
Er du sikker på at filen på GPSen inneholder de cachene du forventer?lms65 skrev:det er ikke avstanden som er problemet.. jeg oppdaget det i dag da jeg skulle på cahetur, og stod kun få hundremeter fra cahene
Det kan være greit å dobbelsjekke det.
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
Jeg har også opplevd at ikke cachene kommer frem på min oregon 600.
Jeg hadde leget en liten pq som jeg delte til fler og den eneste som ikke så alle cachene var meg.
Nå oppdaterte jeg akkurat firmware så da kan man håpe at den har blitt bedre.
Jeg hadde leget en liten pq som jeg delte til fler og den eneste som ikke så alle cachene var meg.
Nå oppdaterte jeg akkurat firmware så da kan man håpe at den har blitt bedre.
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
Jeg har også opplevd at min oregon 600 tar det trikset der, mens mannens 62s har fått med seg alle. Vi har av og til lagt skylda på gsak, men det kan jo også være gps'en som har et eller anna rart for seg.
Re: ser ikka alle cachene på gpsen
Snakket med en svensk geocacher i dag med en 600, og han hadde problemer med at noen cacher til stadighet forsvant fra kartet. I hans tilfelle, så var det et filter på GPSen som stadig vekk slo seg av.