Takk for tilbakemeldingen, men jeg tror desverre ikke at jeg skjønte den helt.....
Det er her jeg tror det feiler... Prøv å hente .GPX filen fra gpsr, så spoilersync...osv
Mener du at jeg skal hente .GPX filen fra GPSen min? Beklager hvis det er dumt spørsmål
Men på GPSen ligger i tilfelle de samme PQ filene.
Jeg må innrømme at jeg til vanlig kun bruker GSAK til to ting. Det ene er å generere en .GPX fil som jeg bruker for å få cachene opp i MapSource for igjen å lage en utskrift. Kjekt å ha i lommen når en gjeng drar på fellestur og vi samles rundt kartet for å planlegge turen. Det andre er å generere POIer til TomTomen min. Supert supplemang til Garminen når vi er ute å kjører bil fra cache til cache. Der har jeg laget en detaljert beskrivelse av fremgangsmåten som snart blir publisert på Grenlandsmaifianens sider. Å genrere .GPX filer til bruk på Coloradoen har jeg aldrig hatt bruk for i min 6-7 måneder lange cacherkarriere. Jeg kjører PQer, laster de over på SD kortet som går inn i Garminen, og ut på tur blid som bare det med full paperless geocaching
Alle forsøk på å lage .GPX filer fra GSAK har gitt meg dårligere resultater en dette så det har jeg ikke gått videre på. Har cachekompiser som kan dette bedre en meg så jeg må nok ta meg en kveld sammen med en av dem for å oppgradere meg der
Men det var litt bakgrunnsinfo. Jeg gir meg likevel ikke så lett
Det er her jeg tror det feiler... Prøv å hente .GPX filen fra gpsr, så spoilersync...osv
Ja, denne kom jeg da ikke videre på da jeg ikke skjønner hva du mener. Alle forsøk på å generere en .GPX fil på alle måter jeg kjenner fører til at SpoilerSynk ikke finner noen cacher i den og jeg får feilmeldingen som jeg beskriver ovenfor. Kun PQfiler jeg har testet med får SpoilerSync til å gå i gjennom cachene og plukke frem bilder. Kanskje du kunne sende meg en fil du har slik at jeg kunne teste
En fin makro i GSAK er denne da står det i beskrivelsen om det er spoilerbilde på cachen.
Ja dette var en smart sak. Installerte og kjørte den. Ser den legger infoen inn på de cachene som har spoilerbilde både med info i teksten og bilde i teksten i GSAK. Men GSAK har jeg jo ikke i lommen i skogen
Genererer jeg da en ny .GPX fil fra GSAK med denne infoen inne på cachene for å gå videre med SpoilerSynk, så tryner det som sagt før. Legger jeg en generert.GPX filen fra GSAK etter å ha kjørt denne makroen inn på Coloradoen så dukker de jo opp som POIer, men finner likevel ikke noe bilde i den lille beskrivelsen som dukker opp per POI.
Så jeg er fortsatt litt lost. Mulig dette blir for komplisert etterhvert, men jeg er lykkelig hvis du eller noen andre vil prøve å gi meg et tips videre på veien. Enten får jeg ikke via steppene i beskrivelsen generert den/de endelige korrekte filene (som du foreslår med at jeg feiler i starten), eller så klarer ikke Coloradoen å vise bildene likevel selvom jeg har rette infoen maten inn på den. Kan jo teste med Oregon (300/550) til en cachekompis, så får jeg vel svar på dette siste.