Side 1 av 2
GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 22 aug 2008 18:02
av gacrux
Jeg har puslet litt med ny GpsConv, og det erfint om noen vil prøve
http://www.gacrux.no/gpsconv/gpsconv.html
og gi tilbakemelding om dette er logisk (lett å bruke/uforsålig).
I Inputfeltet kan man skrive de fleste kjente format
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 22 aug 2008 20:34
av dnumgis
Interessant
Spesielt når den er "tynnere" enn Norgesglasset, og tar koordinatene som én streng
- Den likte ikke UTM-koordinater med innlagt "E" og "N", a la GSAK.
- En positiv overraskende at man kan markere i kartet og få opp koordinatene i beregningen, men kan det gjøres annerledes enn med dobbeltklikk?
- Hva må til hvis jeg vil fjerne gamle "tyttebær"?
Med Opera fikk jeg dessverre ikke til å beregne noe som helst
"Type mismatch on line 51" under initialisering, kall til service.useService(...)
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 22 aug 2008 22:36
av ensewe
meget interessant
liker å kunne paste inn kords i èn streng - det er det ikke mange andre sider/progs som støtter dessverre.
funker dog ikke under fx 3.0.1 - får ikke feil-melding engang... skjer ikke en drit når man trykker beregn.
funker dog flott under ie 7. moro greie!
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 22 aug 2008 22:50
av pjacklam
ensewe skrev:funker dog ikke under fx 3.0.1 - får ikke feil-melding engang... skjer ikke en drit når man trykker beregn.
Det er det samme som jeg opplever med Firefox 2.0.0.16 (på Windows 2000 SP 4). Det skjer ingenting overhodet.
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 22 aug 2008 23:15
av gacrux
Ja, det er noe trøbbel med Mozilla. For dere som kan Mozilla og JavaScript
mener at
document.getElementById("result").innerHTML = str;
skal virke?
str er en tabell. Skal se om HTMLkoden på tabellen er riktig
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 29 aug 2008 22:56
av ninad
Dette skjønte jeg ikke noe av. Jeg søkte opp Kikut på Skiforeningens sider og limte inn deres oppgitte posisjon: 6661074 N, 592116 Ø (som tidligere leser av forumet vet, har jeg teflonhjerne når det gjelder slike formater
)
Skal ikke stedet da komme på kartet? Byttet også Ø med E uten at det skjedde noe. Det står bare "Beregner ..."
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 29 aug 2008 23:38
av JHG
ninad skrev:Dette skjønte jeg ikke noe av. Jeg søkte opp Kikut på Skiforeningens sider og limte inn deres oppgitte posisjon: 6661074 N, 592116 Ø (som tidligere leser av forumet vet, har jeg teflonhjerne når det gjelder slike formater
)
Skal ikke stedet da komme på kartet? Byttet også Ø med E uten at det skjedde noe. Det står bare "Beregner ..."
Hvis du skriver 32v først og bytter om øst og nord så fungerer det:
32v 592116 6661074
Jeg tror ikke den skrivemåten Skiforeningen bruker er så veldig standard men kanskje gacrux kan lage en snutt som gjenkjenner denne input'en også?
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 29 aug 2008 23:42
av gacrux
6661074 N, 592116 Ø er som å si at du bor i skogveien 14. Det kan være hvor som helst.
Lite vi kan gjøre med at skiforeningen ikke kan noe om kartkoordinater.
Prøv 32V 592116 6661074
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: lør 30 aug 2008 09:25
av 2v
Verka i IE7, men ikkje i Firefox 3.0
Måtte fjerna E og N.
Kva skal skrivast i ruta Sone/Akse?
Testa på ein cache på Utsira og fekk "Norge (ukjent fylke)".
Fint med eit program som lett reknar om UTM-koordinatar.
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: lør 30 aug 2008 10:44
av gacrux
Jeg var klar over Utsira fordi programmet er testet på Norges 935 førsteordens trigpunkter, og Utsira var eneste punkt som kom utenfor. Jeg får fikse litt på polygonene.
Riktig skrivemåte for UTM er uten bokstavene E og N.
Er bokstavene N og E med i posisjon oppfattes dette som geografiske koordinater, men jeg vurderer å legge inn test på dette da geografiske koordinater har verdi 0-90 og UTM har ganske store tall.
Sone brukes til å overstyre programmets sonevalg.
Skal du ha koordinater i Vest-Finnmark får du disse i sone 35 fordi kartverket definerer Finnmark som sone 35, men geografisk hører Vest-Finnmark til sone 34 (og helt øst i Finnmark 26). Ønsker du koordinetene i sone 34 (eller36) i stedet for 35 taster du inn 34 i sonefeltet.
Jeg har latt Netscape/Opera ligge litt, lurt litt på om jeg skal ta hele programmet som aspx (ASP.NET 2.0) siden beregningene likevel går på serversiden. Slik programmet er nå kaller JavaScript opp en ASP.NET WebService som gjør beregningene, og kallet til WebServices er litt MS spesifikt.
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 15 mai 2009 07:22
av gacrux
Jeg har latt kartløsninger på nett ligge litt og har i stedet laget ny versjon av GpsConv
GpsConv 1.5.0 er ute på
http://www.milvang.no/gps/gpsconv/gpsconv.html
Forbedringer:
Kommunegrenser for Norge.
Støtte for RT-90 for Sverige
Bedre nøyaktighet.
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 15 mai 2009 14:53
av hysse
Snedig.
Takk skal du ha.
Fin å ha når en skal finjuster oppi Grønliåsen....
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: fre 15 mai 2009 17:41
av pdahl
Grønliåsen - heter ikke den Gacrux-åsen nå??
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: søn 16 aug 2009 15:29
av gacrux
Med litt ferie får man børstet støv av gamle prosjekter.
Nå kan man igjen prøve
http://www.gacrux.no/gpsconv/gpsconv.html
og gi tilbakemelding om dette er logisk (lett å bruke/uforsålig).
I Inputfeltet kan man skrive de fleste kjente format
Litt teknisk info:
WebServices er kastet på Grønmo, ajax er tatt inn i varmen.
Re: GpsConv - ny prerelease
Lagt inn: søn 16 aug 2009 16:19
av ok67
Kjempe, funker fint på brannreven og Linux