Garmin Montana - feil ved beregning av kjørerute
De siste dagene har min Montana (600) gitt feilmelding når jeg trykker "Kjør". Feilmeldinga lyder "Feil ved ruteberegning". Feilen kommer uansett om jeg har valgt luftlinje, bilnavigering, låst på eller ikke låst på vegen. Noen med erfaring med denne typen feil?
Re: Garmin Montana - feil ved beregning av kjørerute
Hei. Jeg har også Montana 600.
Hvis flere kart er aktive får jeg ofte den feilmelding ved bilnavigering. Når jeg deaktiverer alle kart, unntatt det ene kartet jeg skal bruke, så fungerer det for min del.
Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
Hvis flere kart er aktive får jeg ofte den feilmelding ved bilnavigering. Når jeg deaktiverer alle kart, unntatt det ene kartet jeg skal bruke, så fungerer det for min del.
Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
Re: Garmin Montana - feil ved beregning av kjørerute
Jeg har opplevd det samme og observerer to situasjoner som fører til dette.
Jeg bruker City Navigator kartet for bilkjøring, og ulike Frikart.no kart til Geocaching/Rekreasjon/etc.
For profilen Bil har jeg kun City Navigator kartet valgt.
Når jeg oppdaterer Frikart.no kartene så blir dette oppfattet som nye kart, og automatisk aktivert.
Da fungerer ruteberegningen dårlig inntil jeg får deaktivert Frikart.no kartene.
I tillegg hender det av og til at kartene som var aktive på profilen jeg hadde valgt før jeg byttet til Bil henger igjen.
Dette kan forstyrre ruteberegning samt stemmenavigasjon.
Restart av GPS slik at den starter på profilen bil hjelper for dette.
Jeg bruker City Navigator kartet for bilkjøring, og ulike Frikart.no kart til Geocaching/Rekreasjon/etc.
For profilen Bil har jeg kun City Navigator kartet valgt.
Når jeg oppdaterer Frikart.no kartene så blir dette oppfattet som nye kart, og automatisk aktivert.
Da fungerer ruteberegningen dårlig inntil jeg får deaktivert Frikart.no kartene.
I tillegg hender det av og til at kartene som var aktive på profilen jeg hadde valgt før jeg byttet til Bil henger igjen.
Dette kan forstyrre ruteberegning samt stemmenavigasjon.
Restart av GPS slik at den starter på profilen bil hjelper for dette.
Re: Garmin Montana - feil ved beregning av kjørerute
takk for disse tipsene - skal variere litt med innstillingene. Jeg har ikke city navigator installert - har nytt SDkort med bare frikart vei og topo for NO, SE, DB, DE installert og aktivert. Feilmeldinga har begynt etter at jeg satte opp bilnavigasjon og monterte i dashbordholder.
Nå resatte jeg "ruting" til fabrikkinnstillinger, og da ble det ingen feilmelding. Det er i det minste noe.
(Skulle ønske jeg kunne laste inn POIer og cachepunkter i bilens egen navi - Citroën, så kunne jeg bruke montanaen til den siste terrengbiten... en app til bilnavigatoren hadde vært noe, det...)
Nå resatte jeg "ruting" til fabrikkinnstillinger, og da ble det ingen feilmelding. Det er i det minste noe.
(Skulle ønske jeg kunne laste inn POIer og cachepunkter i bilens egen navi - Citroën, så kunne jeg bruke montanaen til den siste terrengbiten... en app til bilnavigatoren hadde vært noe, det...)