Halloen godtfolk.
For noen stunder siden oppdaterte jeg til v.4.30 på GPS'n min, en Oregon 650t.
Jeg synes nøyaktigheten er blitt, om mulig, ennå dårligere. I tillegg er den perverst treg til å få fix. Kan ta flere minutter etter å ha vært avskrudd i bare noen timer og forflytning under 200km.
Noen flere som opplever det samme?
Garmin Oregon 600/650
Re: Garmin Oregon 600/650
Min klarte ikke å holde på signalet mer enn noen sekunder i perioder. Det endte opp med at jeg gikk tilbake til versjon 3.60, den siste jeg anser som noenlunde stabil.
Re: Garmin Oregon 600/650
Oregon 6x0 (WebUpdater) software version 4.40
Changes made from version 4.30 to 4.40:
Fixed several track distance statistic issues
Changes made from version 4.30 to 4.40:
Fixed several track distance statistic issues
Mvh Catch
Re: Garmin Oregon 600/650
Jeg bruker mac og programmet iCaching for å hente ut cacher fra PQ.
Som jeg legger inn på gpsen Oregon 600.
Problemet er at ikke alle cacher kommer inn. Selv om jeg sender over bare en så kommer den ikke.
Har også prøvd å sende den ene cachen via windows uten at det hjalp.
Så er det noen der ute som har samme problem?
Eks. GC5YMMN (Atna bru)
Som jeg legger inn på gpsen Oregon 600.
Problemet er at ikke alle cacher kommer inn. Selv om jeg sender over bare en så kommer den ikke.
Har også prøvd å sende den ene cachen via windows uten at det hjalp.
Så er det noen der ute som har samme problem?
Eks. GC5YMMN (Atna bru)
Re: Garmin Oregon 600/650
Jeg kjøpte en Garmin 650 for ca. ett år siden, og alt har fungerte som det skulle helt til jeg jeg oppgraderte fra Windows 7 til Windows 10. Nå får jeg ikke lastet ned geocacher til GPS-en. Jeg bruker nettleseren Internet Explorer og softwaren i GPS-en er hele tiden oppdatert. Har du, eller noen andre, forslag til hva som er problemet? mvh sisselsh
Re: Garmin Oregon 600/650
"Ser" du enheten i Windows Explorer? Med en "drive letter", f.eks. E:\
Re: Garmin Oregon 600/650
Hei
Ja jeg har enheten inne under E: Her liger bl.a. alle gpx-filene som jeg har lastet ned. Jeg får ikke lastet ned cachen direkte via Send til GPS, men må laste ned GPX filene, som så lastes ned til mappa med gpx filer.
Ja jeg har enheten inne under E: Her liger bl.a. alle gpx-filene som jeg har lastet ned. Jeg får ikke lastet ned cachen direkte via Send til GPS, men må laste ned GPX filene, som så lastes ned til mappa med gpx filer.