Søket gav 217 treff
- tor 11 jun 2009 21:49
- Forum: Teknisk
- Emne: Åpne flere kart i Mapsource
- Svar: 13
- Visninger: 9504
Åpne flere kart i Mapsource
Hei! Jeg har lest et par tutorials i Mapsource på nettet, samt sett gjennom hjelpefilen til Mapsource uten å finne svar på følgende: Hvordan kan man åpne og vise flere kartprodukter samtidig i Mapsource. Dette burde jo være på begynnernivå, så jeg skjønner ikke hvorfor jeg ikke finner noe info om de...
- tor 23 apr 2009 21:30
- Forum: Teknisk
- Emne: Feil i overførte koordinater
- Svar: 12
- Visninger: 6835
Re: Feil i overførte koordinater
Jeg bruker siste versjon av Garmin Communicator for overføring. Jeg har brukt både "Send til GPS" fra cachesiden og fra kartsiden om hverandre, men har ikke tatt notis av hva jeg brukte da feilen oppstod. Jeg får bare følge litt med fremover ettersom jeg legger inn nye cacher og se om det skjer igje...
- tir 21 apr 2009 07:59
- Forum: Teknisk
- Emne: Feil i overførte koordinater
- Svar: 12
- Visninger: 6835
Re: Feil i overførte koordinater
Takk til alle bidrag. Lærdommen er vel at man bør sjekke dette før man legger ut på langtur og ellers
være klar over muligheten for at det kan skje innimellom.
være klar over muligheten for at det kan skje innimellom.
- man 20 apr 2009 21:43
- Forum: Teknisk
- Emne: Feil i overførte koordinater
- Svar: 12
- Visninger: 6835
Re: Feil i overførte koordinater
Nå klarte jeg å finne et eksempel: GC18FHG - Lysaker Brygge Koordinater på cachens hjemmeside er N59 54.468 E10 38.522 Første gangs overføring til min GPS ga resultatet N59 54.475 E10 38.572 (altså langt østover, rett i Oslofjorden) [Det tilhørende parkeringspuntet AA18FHG ble korrekt overført] Tryk...
- man 20 apr 2009 20:09
- Forum: Teknisk
- Emne: Feil i overførte koordinater
- Svar: 12
- Visninger: 6835
Re: Feil i overførte koordinater
Takk for alle kommentarer. Datum på GPS er satt til WGS84, så feilen kan ikke ligge der. Det gjelder som sagt bare en og annen cache. Jeg kan nevne et par eksempler: GCP28T - MOR#12 guns of Hofud (ca. 6 meter feil mot sørøst) GC151VN - Klosterbiblioteket (ca. 10-12 meter feil mot øst) GCP7K4 - 13:13...
- man 20 apr 2009 00:06
- Forum: Teknisk
- Emne: Feil i overførte koordinater
- Svar: 12
- Visninger: 6835
Feil i overførte koordinater
Hittil har jeg brukt å overføre koordinater ved å bruke linkene "Send to GPS" enten i det lille pop-up vinduet når man velger en interessant cache i Geocaching Maps, alternativt den tilsvarende download knappen "Send to GPS" på selve hovedsiden til cachen. I de siste har jeg oppdaget at koordinatene...
- lør 15 nov 2008 15:39
- Forum: Geocaching
- Emne: Infoark ønskes
- Svar: 1
- Visninger: 2057
Infoark ønskes
Hei !
Er det noen som kjenner til hvor man kan laste ned eller på annen måte
få tak i infoark med norsk og engelsk tekst som legges inn i cacher?
Er det noen som kjenner til hvor man kan laste ned eller på annen måte
få tak i infoark med norsk og engelsk tekst som legges inn i cacher?